Salı, Mayıs 04, 2010

neredeyse katarsis


bugün, 5 aydır sürece devam eden ama pek de ilerleme kaydedemediğimiz danışanım, ilk olarak benim (terapötik) baskım olmadan kendini açtı ve ağladı.
öyle mutlu oldum ki!
umarım artık adım atabilicez!

3 yorum:

 1. Merhaba..
  Blogunuzdaki bu yazıyı katharsisle ilgili bir vaka örneği ararken fark ettim..Bence (ve PDR Derneğinin etik kodlarını da okuma şansınız olursa) bu bilgiyi paylaşmanız çok uygun değil gibi görünüyor. Çok ilgisiz bir şekilde blogunuza rastlayıverdim bu debi derya denilen net aleminde ancak gördüğünüz gibi pek de debi derya değil aslında...Sevgiyle...

  YanıtlaSil
 2. hasta hakkında hiçbir bilgi (bırakın adı, hastalığı bile) verilmediğinden böylesi bir yazının etik sorun oluşturacağını hiç sanmıyorum.

  YanıtlaSil
 3. Gizlilik ilkesi göreceli midir yani isim verirsek etik değil vermezsek kişiye işaret etmezsek mi gizlilik etiğine uygun davranış sağlamış olacağız? Meslektaşlar arasında eğitim amaçlı paylaşımlar ve süpervizyon sırasında yaptığımız bilgi paylaşımı -kaldı ki bunu danışana baştan haber veriyoruz- dışında sosyal medya ortamında danışanları herhangi bir şekilde (belirgen bir etiket gerekmeden bile olsa)konu etmenin sakıncalı olduğunu düşünüyorum ben.

  YanıtlaSil