Çarşamba, Ağustos 31, 2011

hindistan'dan 4 kural:

İlk kural:

Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur; hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.

İkinci kural :

Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiçbir şey, hem de hiçbir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır; dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir.

Üçüncü kural :

İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırızdır.

Dördüncü kural:

Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir. Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğumuz bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.

* Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayatındaki her gün bir hediyedir, kıymetini bil.

(alıntıdır)

5 yorum:

 1. pozitif düşünme adına güzel bir yazı.

  YanıtlaSil
 2. sevgili funda,
  beğenmene sevindim;)
  pozitif düşünme akımını zaman zaman sahte ve itici bulsam da, benim de hoşuma gitti...

  YanıtlaSil
 3. Bayıldım, bizde de akışına bırak veya su akar yatağını bulur falan gibi şeyler söylerler ya, aslında özünde aynı. Not almam lazım bu kuralları :)

  YanıtlaSil
 4. ben özellikle 2. kuralı sevdim. birçoğumuzun sıklıkla yaptığı bir şey değil midir geriye dönüp "böyle yapsaydım, şöyle olsaydı" diye ahlanıp vahlanmak...

  YanıtlaSil
 5. sevgili sevda s.,
  evet, not almalı, akılda tutmalı;)
  sevgili özge,
  evet, değişmeyeceğini, hiçbir şeyi değiştiremeyeceğini bile bile...

  YanıtlaSil