Cumartesi, Haziran 23, 2012

günaydın sayın seyirciler:)

sizlerle bu ara, her nedense, sıklıkla aklıma gelen bir çocukluk anımı paylaşmak istiyorum.
ablam ve ben küçükken bir kuşumuz vardı. adı da "mavican"dı, annem "tony" derdi, biz de "anne o köpek değil, kuş" derdik. cevap olarak "o zaman tüylücan diyim" derdi, yine "tony" demeye devam ederdi :)


neyse,
işbu ismi meçhul kuşumuz son derece evcildi, kafesinin kapısını hiç kapatmazdık, canı ne zaman isterse çıkar uçardı evde, hafta sonları aile kahvaltılarımıza eşlik ederdi masada, omzumuzda takılırdı saatlerce vs vs.
aaa, tabi bir de elbette konuşurdu! "canım, tony, mavikuş, kuşum" gibi kelimelerin yanı sıra en çok da ve en güzel şekilde "ezgi" derdi.

fakat kuşun ablamı daha çok sevdiğine dair çeşitli bulgular söz konusuydu. 
misal, kendimizce bulduğumuz bir oyun vardı:

kuşu sandıklı divanın sandığının tam ortasına bırakır, ablamla ikimiz de divanın bir kenarına geçer kuşu öpücüklerle çağırırdık. o da her zaman ablama doğru koşardı:)

tüm bu ilginç anıların içinde en saçma olanı ise şuydu:

ablam kuşun kendisini daha çok sevmesine rağmen, kendi ismini söylememesine bozulur "bence beni ezgi sanıyor" diye yorum yapardı :D

5 yorum:

 1. bence bir insanın kardeşinin olması çok güzel olmalı ben tek çocuk olarak herkese en az 2 çocuk yapmasını öneriyorum ve sağlıkları maddi durumları iyi olanlara da daha fazlasını (valla başbakandan prim almadım)

  YanıtlaSil
 2. sevgili guguk kuşu,
  kesinlikle çok güzel!!
  ben de eğer anne olmaya karar verirsem bir gün, tekte bırakmamayı düşünüyorum;)
  senin söylemin hakikaten rte'ye benzedi:)

  YanıtlaSil
 3. bir de 3 kızım olduğunu bilsen rte nin bayan versiyonu diyebilirsin bana:)

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Ezgi Yeliz ben ;

  Daha önce ablanla fotonu gördüğüm için (face aracılığıyla) yazıyı okurken aynısı geçti aklımdan , acaba benzedikleri için mi Ezgi diyor diye düşünmüştüm ki sonunu okuyunca gülümsedim :) Cidden çocukluk anıları hele kardeşlerle olanlar bambaşka , ömürlük hazine..

  YanıtlaSil
 5. sevgili yeliz,
  :D
  aynen canım, ömürlük hazine;)

  YanıtlaSil