Salı, Temmuz 24, 2012

büyü dükkanı- yeşim türköz

"hafta sonları erken uyanma" alışkanlığı olan bir insanım ben. geçtiğimiz cumartesi de pek sevgili arkadaşımın evinde kaldım ve herkes uyurken gözlerimi açtım. diğer odalarda da uyuyan birileri olduğundan kendi bulunduğum odadan dışarı pek çıkmamaya özen gösterdim. neyse ki çok şanslıydım, çünkü benim kaldığım oda arkadaşımın kütüphanesinin bulunduğu odaydı!

saatlerce inceledim, pek çok kitabı elime baktım ilk sayfalarını, arka sayfalarını okudum. dikkatimi çeken kitaplardan biri de “büyü dükkanı” idi. klinik psikolog ve psikodramatist olan yeşim türköz’ün 1998’de basılan ilk kitabı.. kitabı elime aldım ve okumaya başladım. anlatım tarzından çok etkilendim ve kitabı orada yarıladım. az önce de diğer yarısını okuyup bitirdim.


oldukça hoş bir anlatıma sahip güzel bir kitap. ben en çok “büyü dükkanı” isimli ilk öyküyü beğendim. sonrakiler, sanırım mantığı kavradığımdan, o kadar dikkatimi çekmedi; hatta biraz “kıssadan hisseye” tadında geldiJ

yine de, altı çizilesi pek çok cümle var ve insanın aslında bilse de zaman zaman hatırlamaya ihtiyaç duyduğu noktalara değinmesiyle değerli bir kitap bence.
kişisel gelişim/ psikoloji tarzında kitapları sevenler için keyifle okuyacakları 8 öykülük 100 sayfalık bir kitap olduğunu düşünerek –naçizane- öneriyorum.

8 yorum:

 1. hoş bir tesadüf, hoş bir kitap...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili mine,
   seveceğini düşünüyorum senin de;)

   Sil
 2. Bu kitabı seneler seneler önce almıştım ve şimdi kitaplığımın bir köşesinde duruyor. Önerinizle okumaya karar verdi, bakalım ben de beğenecek miyim:) Mutlu günler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili Engin Ergin,
   çok keyifli, hızla okunan bir kitap.
   umarım seversiniz, iyi okumalar;)

   Sil
 3. ilginizi çeker belki :) http://www.evekitap.com/blog/evekitap-blog-yarismasi-kitap-isteyin-gonderelim/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili tulkas!?,
   teşekkürler, çok geç gördüm maalesef.
   evekitap.com yeni favorim benim de;)

   Sil
 4. benim de merak ettiğim bir kitap, devam kitabı da var diye biliyorum (ama yanılıyor da olabilirim), sen de bu kadar sevmişken araştır derim o zaman:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili zeze,
   evet bir benzeri daha varmış, "iç dünya oyunları" sanırım.

   Sil