Cuma, Eylül 28, 2012

son zamanlar, tespitler, bıt bıt bıt

@ ben bekar, yalnız yaşayan bir kimse olarak "evim, mutfağım, kanepem" vs diye bahsediyorum elbette de, dikkatimi çekiyor, evli kadınların pek çoğu da eşleriyle ortak sahip oldukları her şey için salt kendilerininmiş gibi söz ediyor.siz de fark ettiniz mi?

@ benim bir huyum var. bir ürünün en uygun fiyatta olduğu yerden almıyorsam içim rahat etmiyor. (mesela, perwoll, rexona musk..) sizde de öyle mi? 

@ bir de sürekli özenip özenip aldığım ama kullanmaya kıyamadığım bazı ürünler var. desenli peçeteler mesela, heves edip alıyorum, sonra kalıyorlar öyle. bir de eşofmanlar var. alıp alıp duruyorum, ancak, evde giymeye kıyamıyorum, dışarıya çıkarken de eşofman giymiyorum. öyle kalıyorlar.
bir ben miyim böyle garip huyu olan?

@ bir de bazı dönemlerim oluyor, sadece ve sadece "satın almak" istiyorum, ne olduğu önemli değil, her şeyi alasım geliyor..
yaşı büyüdükçe ilgi alanı da artıyor insanın bir de. önceden alakam olmayan pek çok şey artık "almak istediklerim" listesine giriveriyor. seramik tava mesela, silikon yastık ya da.. 
hayat benim için çok zor:)

böyle işte:)

10 yorum:

 1. 2 ve özellikle 4'e katılıyorum :) şu aralar özellikle kozmetik ve giyim eşyalarına sarmış durumdayım. sürekli alışveriş yapasım var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili GulsahElpe,
   hehe:) aynen, her akşam gratis'e uğrayasım geliyor iş çıkışı:)

   Sil
 2. Sonuncu hariç katılıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili sedenist,
   ne güzel ortak yanlar:)

   Sil
 3. ilk söylediğini ben de farkettim. evlilik, teoride çiftlerin ikisine birden sorumluluk yüklese de pratikte öyle olmuyor yazık ki. evin neredeyse tüm sorumluluğunu "genellikle" üstlenen kadın olduğu için, bu tavrını normal görmek lazım aslında. iddia ediyorum kadın bir gün evde olmasın bakalım, tavanın/tabağın/çatalın vs. nerede olduğundan tutun da kendi kıyafetlerinin bile yerini bulmakta bocalayacak modeller var...

  YanıtlaSil
 4. bu arada, diğer tespitlerin de mevcut bende :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili zeze,
   evlilikten korkutma beni! ;)
   şaka bir yana, haklısın. "kadın"da düzen arzusu çok gelişmiş sanırım, pek fırsat vermiyor sanki "erkek"e...

   Sil
 5. bi de evleniyosun kokoş filan oluyosun amma olur di mi. belli olmuyo di mi insanın nolacağı.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili deeptone,
   güldüysen ne güzel:)
   doğru valla, insan değişen bir varlık vesselam! 5 yıl önce de bu halime uzaktım mesela;)

   Sil