Cumartesi, Nisan 27, 2013

izmir'de izlediğim filmler

izinlerimden mümkün olduğunca kitap okumuş ve film izlemiş olarak dönmek isterim ki; o izni verimli geçirdiğimi hissedebileyim..
(ahh bir de film izlerken ve kitap okurken uyuyakalma sorunum olmasa, sanırım hayatımda şu ankinin 5 katı film izlemiş ve kitap okumuş olabilirdim! :) )

pazartesi izmir'e geldiğimden beri de, pek kitap okuyamasam da, 3 film izledim:


* elles (kadınlar): izmir'e her gelişimde uğramaya gayret ettiğim desem'de izledim. oldukça yoğun seks sahneleriyle zaman zaman zorlasa da merak uyandıran ve ilginç bir film. juliette binoche'u izlemeye doyamasam da film bıraktığı tad ve anlattığının derinliğini verebilme noktasında zayıf kalmış bence..
bu da filmden çok güzel bir şarkı..


* the savages (savage ailesi): bu film bana biraz another year'ı hatırlattı. severek izledim.


*august rush (kalbini dinle): pek bir methedilmesine karşın, beni hiç etkilemeyen bir film oldu. zira, sonu filmin başlarından kabak gibi ortada olan ve en ağır yaşam olaylarını bile yüzeysellik ve umutla anlatan hollywood tarzı filmlerden hiç hazzetmediğimi bilenler bilir.. 

maalesef pek sağlam bir film izleyemiyorum bir süredir...

4 yorum:

 1. august rush.. o film o film...! dediğin gibi belki belli olayların gidişatı ama izlediğin ruh hali filmde kesinlikle etkili..ben filmin büyüsüne şarkıların güzelliğine kapılıp gitmiştim izlerken.hele bir şarkı vardıki jonathan ın sesinden moondance.. hergece onsuz uyuyamaz olmuştum bir ara :) evet evet sevmiştim ben august rushı zevk meselesi işte :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili 1800lerde Yaşayan Kabarık Etekli Kız,
   aynen, bi filmi izlerkenki ruh halin o filmden etkilenip etkilenmeyeceğini etkiliyor.. ben pek bir gerçekçi bi an'ımda izledim herhalde:) o nedenle keyif alamadım.

   Sil
 2. tarzım olmamasına rağmen izlemiştim, müziği çok güzeldi.
  sevgiyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili TOLGA,
   müzikler güzel evet;)

   Sil