Pazar, Kasım 10, 2013

mutlu musun tayyar?

başbakanın son bombası kızlıerkekli aynı ev ülkeyi öyle tehlikeli bir noktaya sürükledi ki... böyle olacağı aşikardı zaten...

tebrikler başbakan, ellerine sağlık...

bunu da unutmadık:


@@@
bu konu hakkında, okurlardan kendine gelen mailleri paylaşmıştı ayşe arman. onlardan çok beğendiğim birini alıntılamak istiyorum:
"...
başbakanımızın en önemli konuları, bir kızın bekareti nerede nasıl bozuluyor? kaç yaşında sevişmeye başlıyor? bu sevişmeden hamile kalıyor mu? kalıyorsa ailesi-kocası biliyor mu? kürtaj yaptıracak mı? yaptırmazsa nasıl doğuracak?
mevzunun sürekli kadın cinselliği olmasından yıldık! affedersiniz ama bu ülkenin daha ciddi sorunları yok mu?
..."

@@@


türk tarihinde, kadınlarımızı eşit bir insan/birey olarak gören lider, atatürk'ün 75. ölüm yıldönümünde, kadın haklarına dair görüşlerine bakmak isterseniz:

4 yorum:

 1. Ayşe Arman'ı okurken bu satırları ben de çok beğenmiştim. Maalesef adamın aklı fikri başka yerlerde, sürekli ayrımcılık peşinde, 75 yıl önce bugünlerin çok daha ilerisinde yaşayan ve milletini kadın erkek demeden en iyilere eşit şekilde layık gören Atamızı çok özlüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili Lulu,
   daha neler duyacağız/ göreceğiz bakalım....

   Sil
 2. Ahh atam ahhhhh.... iyi ki görmüyorsun su rezaletleri... görsen yüregin dayanmazdi, kahrolurdun.

  Bugün Yilmaz Özdil'in kitabini bitirdim. Hani, hepsini yasadik, biliyoruz da... insan hepsini yeniden bir film seridi gibi görünce gözünün önünde, paket halinde okuyunca hepsini, yine tüyleri diken diken oluyor.
  Su hükümetin yaptiklarini düsündükce, Ata'mizin ne fedakarliklarla, ne zorluklarla basardiklarini ayaklar altina alindigini gördükce, bagira bagira aglayasim , cinnet geciresim geliyor yeminle....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili EQ,
   evet hep denir ya, toplumsal hafızamız zayıf diye...
   gerçekten de o kadar hızlı değişen bir gündem var ki, unutabiliyoruz...
   oysa artık gerçekten iler tutar yanı kalmadı olanın bitenin.

   Sil