Pazartesi, Mart 03, 2014

kurmacasız bir yaşam- vüsat o. bener

"kinyas ve kayra" bittikten sonra "şahbaz'ın harikulade yılı"na başlamıştım ve gayet güzel gidiyordu.


 derken -biliyorsunuz yky kültür'ün etkinliklerini takip ediyorum, elimden geldiğince- baktım ki, şubatın son haftası "bir yazarın gayrıresmi portresi"nde vüsat o. bener var. ona gitmeye karar verdik arkadaşlarımızla. eee "okumadan gitmek olmaz" dedik. sağ olsun iş yerimden yakın arkadaşım hediye etti bana kitabı. bir çırpıda okudum ben de. 


"kurmacasız bir yaşam"ın yazarı değil aslında vüsat o bener (zaten 2005 yılında vefat ediyor yazar, kitapsa bu yıl çıktı). 1995 yılında, kendisi gibi yazar olan kardeşi erhan bener ile sohbetinin kaydının yazıya dökülmüş hali bu kitap. oldukça sürükleyici bir sohbet. 20li yıllardan 90'lı yıllara uzanan çok şey görüp geçirmiş, ülkenin pek çok değişim ve dönüm noktalarına tanıklık etmiş bir yaşam öyküsü bir yandan da...
biyografi/ söyleşi/ anı tarzını sevenler için güzel bir okuma olabilir;)

hafta sonu izmir'deydim. bu sefer bilin bakalım ne için?;)
gelinlik!!! 
düğün hazırlıklarında bir maddeyi daha tıklamış bulunuyorum yani şu an!


velhasıl, izmir'e gitmişken, ablamın kitaplığına göz atmamak olmazdı. valizim çeyiz dolu olduğundan bir kitap alabilecektim sadece. romanlarını keyifle okuduğum  zülfü livaneli'nin aslında ilk kitabı olacakken ancak 2001'de basılabilen yunus nadi ödüllü "bir kedi bir adam bir ölüm"ünü seçtim ben de.
ama önce,  "şahbaz'ın harikulade yılı" ;)